Doradztwo Informatyczne
Bezpieczeństwo Informacji i Ochrona Danych Osobowych
Weryfikacja Autentyczności Dokumentów
 
 
 
BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI I OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 
Bezpieczeństwo Informacji i Ochrona Danych Osobowych"Istotą dobrych zabezpieczeń jest zrozumienie potencjalnych zagrożeń wobec całego systemu, a następnie zastosowanie odpowiednio dobranych środków zaradczych - zarówno technicznych, jak i organizacyjnych - w celu zapanowania nad tymi zagrożeniami."
[Ross Anderson, Inżynieria zabezpieczeń, 2001]
 
PeOx Consulting świadczy usługi doradcze i szkoleniowe z dziedziny bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych w zgodzie z powyższymi zasadami sformułowanymi przez Rossa Andersona, twórcę Inżynierii zabezpieczeń - na problemy związane z bezpieczeństwem patrzymy całościowo.
 
Zobacz nasze referencje.
 
Naszą ofertę kierujemy do wszystkich podmiotów, które przetwarzają informacje podlegające ochronie, w szczególności dane osobowe i chcą, nie tylko w sposób zgodny z prawem ale przede wszystkim w sposób profesjonalny i skuteczny zapewnić bezpieczeństwo tych danych.
 
Doradzamy w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo informacji w firmie lub instytucji. Oferujemy wsparcie w tworzeniu systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z wymaganiami normy PN-ISO/IEC 27001. Pomagamy w określeniu prawidłowych zasad stosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych. Jednakże w związku z Zasadą Pareto mówiącą, że 80% kosztów pochłaniają środki techniczne zapewniając jedynie 20% bezpieczeństwa, natomiast 80% skuteczności przy 20% nakładów finansowych można zapewnić poprzez środki organizacyjne - koncentrujemy się przede wszystkim na prawidłowej i wydajnej organizacji. Niezwykle istotnym czynnikiem jest tutaj budowanie świadomości użytkowników - aspekt ten stanowi jeden z ważniejszych elementów organizowanych przez PeOx Consulting szkoleń.
 
Realizujemy szkolenia z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych zarówno dla osób zajmujących się przetwarzaniem danych jak i Administratorów Bezpieczeństwa Informacji. Nasze usługi w tej dziedzinie w pełni odpowiadają wymogom określonym w ustawie o ochronie danych osobowych i rozporządzeniach wykonawczych. UODO ABI
 
Przeprowadzamy audyty zasad ochrony i przetwarzania danych osobowych w firmach i instytucjach publicznych. Weryfikujemy poziom bezpieczeństwa i ochrony danych w systemach informatycznych wykorzystywanych do przetwarzania danych osobowych pod kątem spełniania warunków określonych w przepisach prawa.
 
Aby poznać szczegóły naszej oferty przejdź do działu DORADZTWO lub do działu SZKOLENIA.
 
Jeżeli mają Państwo pytanie dotyczące naszych usług, prosimy o kontakt za pomocą formularza znajdującego się w zakładce Kontakt.
 
 
Informatyczny System wsparcia Administratorów Bezpieczeństwa InformacjiW PeOx Consulting opracowane zostało narzędzie wsparcia pracy osób odpowiedzialnych za sprawy dotyczące zapewnienia prawidłowego przetwarzania i ochrony danych osobowych.
 
A.B.I.Sys to kompleksowy system informatyczny wspierający działania Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI), o którym mowa w art. 36 ust. 3 ustawy o ochronie danych osobowych. System pozwala na wygodne, intuicyjne i zgodne z wymogami określonymi w przepisach o ochronie danych osobowych zarządzanie sprawami związanymi nadzorem nad przestrzeganiem zasad ochrony danych osobowych.
 
Wspierane przez Hosting o12.pl

 
 
Informacje znajdujące się na stronach internetowych PeOx Consulting nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
 
© Copyright PeOx Consulting 2009 - 2014